Szukasz pracy? Chcesz podnieść swoje kwalifikacje zawodowe? Ruszyła realizacja Klubu Pracy

Z dniem 1 października rozpoczęliśmy realizację projektu „Klub pracy – kompleksowy program aktywizacji społeczno-zawodowej”, którego założeniem jest aktywizacja społeczno-zawodowa 60 osób zamieszkujących powiaty stargardzki, choszczeński, gryfiński, myśliborski i pyrzycki, zagrożonych ubóstwem i/lub wykluczeniem społecznym tj.:

• osób korzystających lub kwalifikujących się do świadczeń z pomocy społecznej
  • osób o których mowa w ustawie z dnia 13 czerwca 2003 r. o zatrudnieniu socjalnym tj. znajdujących się w szczególnie trudnej sytuacji życiowej m.in.: bezdomnej, niepełnosprawnej, długotrwale bezrobotnej
  • osób bezrobotnych zakwalifikowanych do III profilu
  • osób przebywających w pieczy zastępczej lub opuszczającej pieczę zastępczą, o ile są osobami w wieku aktywności zawodowej, tj. powyżej 18 rż.
  • osób z orzeczoną niepełnosprawnością
  • osób korzystających z PO Pomoc Żywnościowa

Projekt oparty jest na kompleksowym i zindywidualizowanym programie aktywizacji, dostosowanym do indywidualnych potrzeb każdego uczestnika, z wykorzystaniem:

• wsparcia animatora
  • wsparcia coach/mentora/psychologa
  • wsparcia trenera zatrudnienia, w tym pośrednictwo pracy
  • szkolenia zawodowe, dostosowane do potrzeb rynku pracy
  • 3 miesięczne staże zawodowe u pracodawców (wynagrodzenie ok. 1700 zł netto).

Dofinansowanie UE: 844 822,43 zł

Dane do kontaktu: